«Інклюзивно-ресурсний центр» Камінь-Каширської міської ради Волинської області

Інклюзивно-ресурсний центр Камінь-Каширської міської ради створений рішенням Камінь-Каширської районної ради від 11.05.2018 року №29/14.

Порядок утворення, основні засади діяльності, а також правовий статус ІРЦ регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» від 12.07.2017 №545.

ІРЦ є установою, що створена з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їхнього систематичного кваліфікованого супроводу.

Статус, завдання та функції ІРЦ

Курс України на європейську інтеграцію вимагає перегляду пріоритетів державної політики у сфері освіти, зокрема впровадження міжнародних підходів до навчання дітей з особливими освітніми потребами, які б базувались на засадах рівних можливостей та доступу до якісної освіти.

Виконання цих завдань безпосередньо залежить від ефективності діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, зокрема від їх спроможності вирішити наступні завдання:

• здійснити комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини;
  • встановити наявність у дитини особливих освітніх потреб;
  • розробити рекомендації щодо організації інклюзивного навчання;
  •  забезпечити надання психолого-педагогічної допомоги дитині;
  • надати методологічну допомогу педагогічним працівникам та батькам дітей;
  • забезпечити системний кваліфікований супровід дітей.