КУ «Інклюзивно-ресурсні центри»

Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) - це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших навчальних закладах, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти.

Станом на 01 червня 2021 року відповідно до заяв та необхідного пакету документів від батьків, зареєстровано 61 дитина, які пройшли комплексну оцінку розвитку дитини, 46 мають особливі освітні потреби та перебувають на обліку в ІРЦ.

ЩО РОБЛЯТЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ

- Проводять комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини.

- Розробляють рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами.

- Надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

- Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів беруть участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і дитсадках.

- Проводять моніторинг динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік.

- Надають консультації та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання.

- Консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти.

Надають психологічну допомогу, проводять бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами.

ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЬ ДО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ

До інклюзивно-ресурсних центрів можуть звернутись батьки, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.

Комплексна  психолого-педагогічна оцінка та інші послуги ІРЦ можуть надаватись тільки на підставі заяви батьків. Жодна послуга інклюзивно-ресурсного центру не може бути надана у примусовому порядку чи за зверненням третіх осіб (учителів, вихователів тощо).