З історії бібліотеки
Про першу українську Державну бібліотеку є згадка в обласній газеті «Вільна праця» (нині «Газета Волинь»), де зафіксовано, що у грудні 1939 року в Камені-Каширську розпочала роботу повітова бібліотека. Однак, обласна влада лише 10 червня 1940 року прийняла рішення організувати районні бібліотеки через обласний і районний відділи народної освіти.
У 1946 році на третьому поверсі Народного дому працювали дві бібліотеки: парткабінету і районна. З 1939 року її очолювала Шпанчук Марія Іванівна, яку обирав депутат народних зборів Білорусії.
Районна бібліотека у 1940 році налічувала 100 читачів, основний контингент складали: партійні працівники, вчителі та молодь. В роки Другої світової війни приміщення бібліотеки пограбували і зруйнували. Опісля розпочали відновлення бібліотек і на початку 1946 року в районі діяло 10 бібліотек: 2 - районні, 8 - сільських.
У 1948 році книжковий фонд районної бібліотеки налічував 2300 примірників книг, її послугами користувались 318 читачів. Очолювала книгозбірню Катерина Степанівна Карпенко, яка після закінчення Київського інституту культури у 1946 році приїхала за направленням в Камінь-Каширський район. Більше тридцяти років вона несла людям світло знань через друковане слово. За цей період значно збільшили бібліотечний фонд, зросла кількість читачів, покращили матеріально-технічну базу бібліотеки. За високий професіоналізм у роботі Катерині Карпенко у 1973 році присвоїли почесне звання «Заслужений працівник культури України».
У 1953 році у районі функціонувала 21 бібліотека. З 1 серпня 1979 року діє централізована бібліотечна система, яка налічувала у той час 55 бібліотечних установ. Більше 35 років очолювала районну бібліотеку, а згодом ЦБС – Віра Карпівна Макарчук. У структуру центральної районної бібліотеки входили: відділ обслуговування, юнацький абонемент, методично-бібліографічний відділ, відділ використання єдиного фонду ЦБС, МБА, відділ комплектування та обробки літератури. Штат бібліотеки становив 14 бібліотечних працівників, з них 2 мали вищу освіту за фахом.
Районна бібліотека обслуговувала 3138 читачів, бібліотечний фонд становив 35667 примірників. Окрім стаціонарної бібліотеки, жителів міста обслуговували ще на 5 пунктах видачі, які були розміщені у важливих установах міста. Сума асигнувань на бібліотеки району у 1979 році становила 3030 карбованців.
В 2000 році через обмежене фінансування бібліотечної галузі, впорядкували мережу ЦБС, яку склали 48 бібліотек із книжковим фондом понад 350 тисяч примірників.
У грудні 2007 року центральна районна бібліотека отримала відремонтоване, з використанням найновіших технологій, приміщення для обслуговування користувачів не тільки міста, а й навколишніх сіл району. У день відкриття, як подарунок від місцевої влади, колектив бібліотеки отримали: сучасний комп’ютер, сканер, принтер, доступ до мережі Інтернет.
У 2012 році книгозбірня стала переможцем ІІІ раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». У грудні цього ж року урочисто відкрили пункт вільного доступу до мережі Інтернет. Створили 4 автоматизованих робочих місця із безкоштовним доступом до Інтернету.
З нагоди 50-річчя від дня заснування бібліотеки її працівники створили історичний альбом. На сторінках пам’ятної книги розміщені світлини з урочистостей ювілею книгозбірні, а також імена тих, хто зробив свій внесок у розвиток та існування бібліотеки.