Поради батькам: як підтримати дітей під час війни
Дата: 15.03.2022 09:38
Кількість переглядів: 76
У цей непростий для кожного українця час, ми маємо думати про наших діток. Постійні повітряні тривоги, нерозуміння майбутнього, багато наляканих внутрішньо переміщених осіб. З таким стресом може впоратися, навіть далеко не кожен дорослий. У стресовій ситуації для дитини дуже важлива реакція та підтримка батьків.
Фахівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Камінь-Каширської міської ради надають рекомендації батькам, як підтримати дітей під час війни.
Поради батькам:
Бути поруч. Це про дотик і обійми, про співдіяльність і про казку разом, де б ми не були – у ліжку чи в бомбосховищі. Це про добрий погляд, уважність і любов.
Діяльність. Це допомагає і нам, і дітям. Мати мету і роль дає сенс у складній ситуації. Тож, маємо подбати, щоб бути зайнятими. Давайте дітям конкретні завдання: «Порахуй, скільки дітей», «Допоможи мені зробити це і це». Сприяйте іграм, що розряджають напругу. Це ігри з піском, водою, малювання, активні ігри. Арт-терапія допомагає дітям віднайти рівновагу. Малювання може стати чудовим способом зняття тривоги. Корисна діяльність приносить добрий плід, вона зосереджує увагу і допомагає інтегрувати енергію стресу.
Контакт з іншими (спілкування). Щоб дитина не почала ізолюватися, вона потребує постійного спілкування та емоційного залучення дорослих. Спілкування є базовою потребою кожної людини. Ви можете обирати різні теми для розмов, не фокусуючись на травмуючих психіку подіях. Розмовляйте з дітьми спокійно. Обмежте перегляд новин дітьми. У розмовах з ними передавайте інформацію відкрито, розповідайте факти, а головне - слухайте, що діти вже знають.
Тактильність та емоційна близькість. Важливим психологічним компонентом є емоційна близькість з батьками. Щоб її укріплювати та зберігати треба: обіймати дитину, говорити, що ви її любите, хвалити її (за сміливість, за витримку, за якісь вміння, що демонструє дитина),розділяти з нею емоції.
Почуття гумору. Намагайтеся жартувати та посміхатися, сприяти тому, аби посміхалася ваша дитина. Гумор має терапевтичну дію, підтримує та зцілює.
Відновлення. Це випробування може бути тривале, а відтак брати чимало нашої енергії, тому ми потребуватимемо часу на регулярне відновлення сил. Створіть новий режим дня для дитини, виходячи із тих можливостей, які у вас є. У щоденних рутинах дитини мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри, бесіди, сон, рухова активність.
Чим впевненіше поводяться батьки, то захищеніше почуваються діти. Будь ласка, пам’ятайте: важливо піклуватися не лише про дитину, а також обов’язково дбати про себе. Саме батьки –головне джерело допомоги та підтримки для дитини.
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/43981367/7b3ddd8243f2b0ce8e67bb26466ec896.jpg)
« повернутися