Розширене засідання колегії управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради
Традиційно на серпневих заходах освітяни аналізують зроблене, обговорюють реалізацію нових освітніх стандартів сьогодення, формують освітню стратегію на майбутнє. Проте, цьогорічна колегія працівників освіти відбувається в умовах повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією.
30 серпня 2022 року у приміщенні адмінбудівлі відбулося розширене засідання колегії управління гуманітарної політики, під час якого освітяни підбили підсумки розвитку галузі освіти Камінь-Каширської міської ради за минулий рік та обумовили питання підготовки закладів освіти громади до початку нового 2022-2023 навчального року і організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Зустріч розпочали хвилиною мовчання пам’яті загиблих у війні проти росії, а також виконанням Державного Гімну України.
У роботі колегії взяли участь: міський голова Віктор Пась, начальниця Камінь-Каширської військової адміністрації Ольга Ващук, голова районної ради Віктор Сус, керівник управління гуманітарної політики Сергій Лукашук, а також завідувач сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Волинській області Володимир Матвіюк.
Очільник управління гуманітарної політики Сергій Лукашук у своїй доповіді проаналізував підсумки роботи за минулий навчальний рік, відзначив досягнення, позитивне в діяльності педагогічних колективів, обумовив шляхи вирішення проблем, що виникають сьогодні в освітян.
«У найскладніший для країни час працівники галузі освіти виявили неймовірний патріотизм, взаємопідтримку, згуртованість і готовність самовіддано працювати задля перемоги. На базі закладів освіти були організовані потужні гуманітарні штаби, які надавали і продовжують надавати необхідну допомогу всім, хто її потребує. Зокрема, з ініціативи та підтримки Камінь-Каширської міської ради у закладі загальної середньої освіти «Камінь-Каширський ліцей» №2 створено гуманітарний хаб. Звідти регулярно відправляють вантажі з гуманітарною допомогою українським захисникам та людям, які потерпають від війни. Особи, які прибули на тимчасове місце проживання у нашу громаду забезпечені належною підтримкою. Варто відзначити, що освітяни фінансово весь цей час підтримують українських воїнів. Протягом шести місяців було закуплено техніку українським військовим, яка допомагає у боротьбі з ворогами. Однак, в громаді, всупереч всім викликам війни, зроблено чіткі кроки для забезпечення рівного доступу до якісної освіти в умовах воєнного стану» - зауважив у своїй доповіді Сергій Лукашук.
Під час засідання колегії виступили:
- завідувач сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Волинській області Володимир Матвіюк, тема виступу: «Забезпечення якості освіти в умовах воєнного стану. Цифрова трансформація – шлях до якісної освіти»;
- директорка центру професійного розвитку педагогічних працівників Марина Ніщик, тема виступу: «Професійний розвиток педагогічних працівників закладів освіти громади»;
- директорка опорного закладу загальної середньої освіти «Камінь-Каширський ліцей №1 імені Євгена Шабліовського» Людмила Тішкова, тема виступу: «Ефективність освітніх послуг – запорука успішної здачі ЗНО та НМТ»;
- голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки України Людмила Кузьмич, тема виступу: «Соціальний захист працівників освіти під час воєнного стану»;
- старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції Камінь-Каширського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області, капітан поліції Вадим Зубач, тема виступу: «Налагодження партнерства та комунікація з метою належного формування безпечного середовища для дітей в освітньому процесі».