Щоб мати право вчити інших, потрібно вчитися самому
Саме під таким гаслом у Камінь-Каширській громаді функціонує центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради, зокрема сприяє професійному розвитку освітян шляхом консультативної та інформаційної діяльності відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави.
Під час розширеного засідання колегії управління гуманітарної політики виступила директорка Центру Марина Ніщик, обумовивши питання професійного розвитку педагогічних працівників закладів освіти громади.
«Наш центр став об’єднавчим майданчиком для створення професійних спільнот учителів, у яких поширюються нові ідеї, панують взаємодопомога та взаємонавчання. Вчителі спільно обговорюють результати застосування нових методик, які опанували. Діяльність професійніх спільнот координує центр на засадах партнерства, принципі людиноцентризму, враховуючи право педагога на академічну свободу. В минулому навчальному році курсовою перепідготовкою при ВІППО було охоплено 955 педагогів. З початком війни педагоги проходили навчання онлайн та дистанційно. Деякі освітяни долучались до занять, хоча були поза межами країни. Одним з важливих напрямів діяльності є забезпечити супровід продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впровадження у 5 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти. Зроблено багато для того, щоб у 5 класи НУШ прийшов підготовлений вчитель. Відповідне підвищення кваліфікації педагогічних працівників пройшли 442 педагоги нашої громади при Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Також 35 вчителів англійської мови пройшли підготовку на платформі Британської ради та спільно з МОН та тренером НУШ Інною Нестерук. Додатково 79 педагогів підвищили кваліфіікацію при ВІППО на літніх сесіях. Усі ми разом компетентною працею робимо свій внесок у перемогу над ворогом» - зазначила у своєму виступі Марина Ніщик.