Онлайн-нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи
18 січня 2023 року відбулася онлайн-нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти, на якій обговорювали важливі питання сьогодення.
Директор ЦПРПП Марина Ніщик повідомила, що у 2023 році сертифікація педагогічних працівників буде поширена на вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей. Педагог, який проходить сертифікацію, змінюється сам, доводить самому собі, що він не боїться жодних викликів сьогодення, отримує цікавий та багатогранний досвід у своєму житті.
Участь у сертифікації зможуть узяти не лише вчителі початкової школи (58 осіб для Волині), а й вчителі математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту у першому циклі базової загальної середньої освіти (по 22 особи для Волині).
Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня до 13 лютого 2023 року й відбуватиметься у два етапи:
• основний (30 січня – 05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
• додатковий (06 – 13 лютого) – у межах загальної граничної кількості;
Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме протягом 01–11 серпня;
• основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
• додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.
Марина Василівна проінформувала керівників про результати зустрічі, яка була організована ДСЯО у Волинській області. В рамках дискусійної панелі розглядалися актуальні питання реалізації Концепції НУШ у базовій школі.
Консультант центру Тетяна Лесик ще раз нагадала вимоги до робіт, які подають педагоги на ХХVIІІ виставку дидактичних і методичних матеріалів, терміни подачі робіт та анотованого каталогу. Зокрема наголосила, що участь у Виставці можуть брати роботи, що не порушують ст. 42 (Академічна доброчесність) Закону України «Про освіту» та Закон України «Про авторське право і суміжні права»; представлені матеріали повинні бути схвалені та затверджені методичною радою закладу освіти, містити анотацію роботи, прізвище, ім’я, по батькові автора та повну назву освітнього закладу, де він працює (інформація подається на звороті титульної сторінки).
Світлана Денисюк, консультант центру надала рекомендації, як правильно цьогоріч організувати та провести атестацію педагогічних працівників, що врахувати в сучасних умовах. Вона наголосила, що атестація педагогічних працівників – справа дуже відповідальна, адже від її повноти, об’єктивності та правильності вчинених дій атестаційною комісією залежить не лише зростання професійності педагогічних працівників, а й можливість уникнути порушення прав та законних інтересів педагогічних працівників. Розглянули всі важливі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжатестаційний період в умовах воєнного стану; обговорили проблемні питання щодо умов та порядку присвоєння кваліфікаційних категорій та педагогічних звань, перелік шкільної документації.