Засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти «Якісне дистанційне навчання в умовах війни: практика, проблеми, інновації»
28 лютого відбулося засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти: «Полицівський ліцей», «Великообзирська гімназія», «Гуто-Боровенський ліцей», «Боровненський ліцей», «Верхівська гімназія», «Піщанський ліцей», «Олениненська гімназія», «Житнівський ліцей» з теми «Якісне дистанційне навчання в умовах війни: практика, проблеми, інновації» в онлайн-форматі.
Керівник професійної спільноти Катерина Боснюк розпочала зустріч та ознайомила з планом роботи заходу.
Вчитель зарубіжної літератури ЗЗСО «Верхівська гімназія» Валентина Приходько висвітлила питання «Умотивований учитель – агент змін сучасного освітнього простору. Представлення напрацьованих матеріалів дистанційного навчання». Вона звернула увагу на питання: академічної свободи вчителя, збільшення кількості моделей підготовки педагогів, права вибору місця і способу підвищення кваліфікації, зацікавленості вчителя у саморозвитку, застосування інновацій, платформах, якими користується у роботі.
Катерина Боснюк, керівник спільноти і вчитель зарубіжної літератури ЗЗСО «Полицівський ліцей» цікаво, змістовно та глибоко розкрила питання «Брейнстормінг: креативне мислення і генерація ідей (один з методів творчого пошуку стратегічних рішень)». Вона поділилася досвідом застосування технології «Шість капелюшків Едварда де Боно» (технологія розвитку латерального мислення: критичне і логічне мислення) у їхньому закладі та на уроках зарубіжної літератури.
Вчителька розповіла історію про 6 капелюшків, про алгоритм застосування техніки, про недоліки та проблеми використання методу та як їх вирішувати; компететно показала як використовувати техніку під час роботи з текстом та запропонувала як можна вивчати загальні теми за цією технологією.
Педагоги обговорили питання мотивацї учнів до вивчення предмета, вплив війни на освіту наших дітей, на її якість.
Тетяна Лесик, консультант наголосила на тому, що вимушене дистанційне навчання показує, яка роль компетентних та кваліфікованих педагогів у вихованні та навчанні здобувачів освіти і вчителі мають дбати про емоційне, психічне та фізичне здоров'я не тільки учнів, а й про своє власне.