A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Камінь-Каширської міської ради

Засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури на тему «Від творчого вчителя до творчого учня»

Дата: 01.05.2023 15:37
Кількість переглядів: 40

27 квітня 2023 року в онлайн режимі відбулося засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти: «Бузаківський ліцей», «Мостищенська гімназія», Мельнико-Мостищенська гімназія-філія ОЗЗСО "Черченський ліцей", Підбороччанська гімназія-філія ОЗЗСО "Черченський ліцей", Щитинська гімназія-філія ОЗЗСО "Черченський ліцей" на тему «Від творчого вчителя до творчого учня».

Оксана Гундерич, вчитель зарубіжної літератури Підбороччанської гімназії, презентувала методичне видання у двох частинах: «За обрій» та «До джерела пам’яті. Література наших друзів – литовців» (книга для читання), яке вона подала на XXVIII обласну виставку «Творчі сходинки педагогів Волині». Робота відзначена у І (міському) етапі і бере участь у ІІ (обласному) етапі.

У книзі для читання подані тексти художніх творів литовських письменників в українському перекладі. Також книга містить відомості про художні твори, життєвий та творчий шлях письменників, відгуки сучасних литовських митців на російську війну в Україні. Рекомендована для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку, вчителів.

Серед причин пошуку інформації для такої роботи стали:

- наша спільна історія з Литвою;

- відсутність творів литовських письменників в українському перекладі та у програмі із зарубіжної літератури;

- відновлення історичної пам’яті народу;

- допомога литовців, які, як і українці, жорстоко постраждали від захоплення своєї країни радянським режимом, перенесли депортації, табори, вимушені еміграції, вбивства, знищення цвіту своєї нації, тому не хочуть повторення цієї історії.

Твори литовських авторів зачепили Оксану Степанівну «за живе», оскільки події описані в них перегукуються з історіями з життя наших земляків. Виникла ідея створення книги для читання. Вчителька обдзвонила всі видавництва, знайшла їх і придбала та запропонувала для розгляду у своїй методичній роботі. Педагог знаходить час для опрацювання творів на уроках.

Інна Понеділок, вчителька зарубіжної літератури ЗЗСО «Бузаківський ліцей», проаналізувала сучасні технології та методики навчання зарубіжної літератури, які сприяють розвитку творчих здібностей учнів. Вона наголосила, що роль і завдання педагога – скеровувати діяльність учнів задля розвитку їх творчого потенціалу, використовуючи інноваційні технології: створення ситуації успіху, творчі завдання (казки, загадки, рольові ігри), диспути, вправи для розвитку образного мислення. Вона показала, як упроваджує у практику сучасні технології та розкрила їх значення для активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти: метод «кольористики», метод «6 капелюхів» Едварда де Боно, креолізовані тексти, комікси, буктрейлери, лепбуки, пантбуки, постери, інтерактивні вправи, хмари слів, кросенси.

Учасники засідання обговорили питання вибору підручника із зарубіжної літератури для 6 класу.

Тетяна Лесик, підсумовуючи роботу, відзначила, що учитель 21 століття – це той, хто може навчатися, змінюватися, розвиватися, брати на себе відповідальність, реагувати на соціальні зміни та враховувати їх протягом усього життя.

Консультант висловила свою впевненість у тому, що у таких творчих педагогів обов’язково будуть і такі ж вихованці, які навчаться:

- діяти як відповідальні громадянин та брати участь у суспільному житті;

- взаємодіяти з іншими в різноманітних соціальних ситуаціях і критично оцінювати події;

- здатності особистісного та професійного самовизначення, самоствердження;

- здатності до творчого пошуку та реалізації нових ідей та самопрезентації результатів професійної діяльності.

Зустріч була цікавою, змістовною, пізнавальною.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора