Освітянам району провелисемінар-навчання з питань трудового законодавства
1 листопада 2023 року у Центрі культури та дозвілля Камінь-Каширської міської ради освітянам району проведено семінар-навчання з питань трудового законодавства.
До заходу долучилися: Василь Грановський, голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Олександр Матвіїшин, заступник голови обласного комітету, юрист, Сергій Лукашук, керівник управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради, начальники гуманітарних відділів Сошичненської громади Іванна Лошик та Прилісненської громади Наталія Слупачик, голова Камінь-Каширської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Кузьмич, а також керівники закладів освіти та голови профспілкових комітетів.
Перед початком семінару учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих за Україну воїнів, поклали квіти до Алеї Слави загиблих воїнів Камінь-Каширської громади.
Сергій Лукашук з вітальним словом звернувся до присутніх. Під час виступу звернув увагу освітян на важливість безпекової ситуації, зауваживши, що зусилля громади сконцентровані на здійснення ремонтних робіт у закладах освіти, де відсутні укриття. Очільник освіти громади наголосив на необхідності проведення семінару, зауваживши, щоб не було розбіжностей у робочих юридичних питаннях – це надважлива зустріч. Також обумовив питання функціонування внутрішньої системи забезпечення освіти, підвищення її якості та діяльності щодо формування стратегічного бачення розвитку школи. Сергій Володимирович вкотре нагадав освітянам наскільки важливо разом тримати тил та працювати на Перемогу, кожен на своєму фронті і заради єдиної мети.
Опісля, учасники наради обговорили ряд питань щодо організації освітнього процесу, фінансово-господарської діяльності та завершення бюджетного року.
Василь Грановський акцентував увагу присутніх стосовно фінансування освітньої галузі до кінця 2023 року та щодо прогнозу державного бюджету на 2024 рік – в частині фінансування освіти:
"Як показує аналіз зазначених виплат, показники з поточного року на порядок гірші, ніж у попередньому, враховуючи складність військового стану в країні. Якісна освіта – основа конкурентного потенціалу держави, якісна школа – результат роботи керівників".
Учасники заходу були поінформовані стосовно роботи позашкільного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Супутник», організації відпочинку у Литву дітей членів профспілки, батьки яких є учасниками бойових дій та виконують військовий обов’язок. Пріоритетом діяльності ,в епіцентрі уваги повинні бути соціально-економічний захист спілчан та оплата праці згідно законодавчої бази - наголосив голова обласного комітету.
Василь Григорович подякував керівникам, профспілковому активу за змістовну зустріч, побажав усім міцного здоров'я та мирного неба.
"Діти, то святе.Тримаймо стрій заради майбутнього. Відчуття єдності повинно бути завжди" – підкреслив Василь Грановський.
Запрошено до виступу юриста. Якщо коротко, говорилось про таке: про правову захищеність спілчан. Асиметрична відповідь юриста була на окремі питання. На навчанні розглянуті звернення педагогів та юридичне вирішення складних питань.
Олександр Матвіїшин зупинився на змінах у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану, зокрема: надання чергових, соціальних, без збереження заробітної плати відпусток. Велася мова про оплату праці мобілізованих педагогічних працівників, роз’яснено питання сумісництва і суміщення. Опрацювали детально зміст Положення (затверджене наказом МОН від 09.09.2022р. №805), що стосується атестації педагогічних працівників.
Атестація педагогів: нові виклики законодавства. В ході діалогу з’ясована ціла низка питань з трудового законодавства. Були озвучені орієнтири для керівників ЗДО. Учасники семінару мали змогу поставити питання і отримати на них компетентні, високопрофесійні відповіді.
Олександр Сергійович зазначив:
"В освіту треба вкладати додаткові ресурси, створювати гідні умови працюючим, дітям. Зміст галузевих угод та колдрговорів необхідно оновити в умовах війського стану. Я вірю у Перемогу і ЗСУ".
Людмила Кузьмич привітала всіх присутніх і зазначила, що профспілки послідовно відстоюють конституційні права освітян на працю і тому в епіцентрі уваги сьогодні важливі питання освітянського життя. Зауважила, що відчувається єдність в думках та розуміючих ситуаціях, адже ключовий акцент діяльності Профспілки в умовах воєнного стану – відповідати викликам сьогодення. Такі діалоги об’єднали профспілковців та стали важливим кроком до зміцнення згуртованості у військовий період.
Голова районного комітету висловила впевненість, що надійна співпраця в первинних профспілкових організаціях дає можливість створення відповідних безпечних умов праці, вчасно виплати заробітної плати в рамках колдоговорів і угод.
Було озвучено думки про фінансову та матеріальну допомогу для ЗСУ, а також освітянським родинам поранених і загиблим сім’ям, колегам у нашій громаді. Вшанували, згадали добрим словом педагогів, які віддали життя за нашу незалежність. Щире, тепле слово сказано про увагу до ветеранів педагогічної праці, «золотий фонд», так заслужено назвала їх голова районного комітету. Профспілковим активістам, ветеранам профспілкового руху, які пішли на заслужений відпочинок змістовно подякували і наголосили, що вони будуть завжди шанованими людьми в галузі.
Людмила Кузьмич висловила впевненість щодо ефективного партнерства, прагнення до спільної роботи та налагодження ділових контактів в освітянській спільноті, яка стане запорукою досягнень в справі захисту прав та інтересів членів Профспілки. Нагадала, що нове Положення про атестацію педагогічних працівників містить ряд нововведень: змінено вимоги позачергової атестації, спрощено процедуру вивчення практичного досвіду педагогічного працівника і багато іншого.
Людмила Олександрівна наголосила на основні виклики Камінь-Каширської, Сошичненської, Прилісненської громад у галузі освіти в умовах сьогодення, а також зауважила про важливість проведення в громаді заходу такого формату:
"Дійсно, сьогодні сформовано єдині підходи до практичного застосування галузевих законів та нормативних документів і вирішення конкретних освітянських питань закладів загальної середньої освіти, дошкільної, позашкільної, а також центру професійного розвитку педагогічних працівників, Міжшкільного виробничого центру. Наша країна є демократичною і толерантною – за це ми її любимо і поважаємо, за це і боремося за неї. Можна знищити стіни, та не можна знищити силу духу ядра нації, колективу гімназії чи ліцею, який постійно навчає і навчатиме своїх здобувачів освіти.Профспілка освітян наших громад і надалі буде втілювати спільні проекти волонтерської допомоги, донатити, що прискорюватимуть вистраждану Перемогу над ворогом. Якісна освіта – це запорука долі України".
Подякувала освітнім управлінцям за ефективні рішення, а також за синергію та активну комунікацію учасникам заходу.
Разом Переможемо.