Критичне мислення – важливе вміння XXI століття учнів початкової школи

Дата: 26.12.2023 09:59

🔰21 грудня 2023 року на базі ЗЗСО «Ворокомлівський ліцей» відбулося засідання професійної спільноти вчителів початкових класів в онлайн форматі. Педагоги опрацювали тему «Критичне мислення – важливе вміння XXI століття учнів початкової школи».

🔸Керівник спільноти Ірина Пархомович розкрила питання «Медіаграмотність та критичне мислення в умовах НУШ». Вона звернула увагу на те, що формування критичного мислення та медіаграмотності є одним із пріоритетних завдань у змісті сучасної успішної школи. Педагог ознайомила із поняттям «Критичне мислення», ефективними методами активізації діяльності учнів на уроках з даної теми.

🔹Світлана Мельник, учителька ЗЗСО «Ворокомлівський ліцей» поділилася досвідом роботи із застосування технологій розвитку критичного мислення на уроках, ознайомила колег з прикладами вправ, формами та методами, які роблять освітній процес більш творчим, вчать учнів мислити, виділяти головне, висловлювати й аргументувати власні думки.

🔸Цікаво та креативно пройшов майстер-клас «Вправи для розвитку критичного мислення в освітньому середовищі», який провела Алла Євчук, учителька ЗЗСО «Видертський ліцей». Педагоги побували у ролі учнів: виконували завдання, ставили запитання, складали історії, передбачення, обговорювали, аналізували, приймали рішення. Тобто, працювали над розвитком критичного мислення.

🔹На кінець зустрічі практичний психолог Олена Пась розкрила тему «Захист ментального здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни», надала практичні поради як діяти при панічній атаці та провела діагностику ресурсного стану.

🔸Спільно працюючи, педагоги відчули ефективність сучасних форм, методів та прийомів роботи, які формують компетентну особистість учня, отримали заряд творчої енергії та позитивні емоції.

🙌Тримаймо освітянський стрій!

🖋️За інформацією керівника спільноти вчителів початкових класів Ірини Пархомович