Засідання вчительської спільноти суспільствознавчих дисциплін на базі ЗЗСО «Боровненський ліцей»
Сучасне суспільство характеризується швидкими, часто непрогнозованими змінами у всіх сферах життя: політиці, промисловості, культурі, а особливо в освіті. У зв’язку з цим виникає потреба у вихованні самостійних, творчих й відповідальних людей, здатних ефективно взаємодіяти у розв’язанні соціальних, виробничих і особистих проблем.
«Педагогічна майстерність - запорука продуктивного навчання та виховання в умовах вільного розвитку особистості на засадах Концепції НУШ» - саме за такою темою 18 січня 2024 року відбулося засідання вчительської спільноти суспільствознавчих дисциплін на базі ЗЗСО «Боровненський ліцей».
Розпочав засідання керівник спільноти, вчитель історії ЗЗСО «Житнівський ліцей» Віктор Полинюк, який з власного досвіду роботи розповів про ціннісний підхід до мотивації навчальної діяльності в контексті НУШ: принципи та інструменти візуалізації на уроках історії в 5-6 класах.
Колеги дізналися про сучасні форми унаочнення матеріалу: фрейми, кросенс, інтерактивні стрічки часу, скрайбінг та інші. А також і самі спробували свої вміння швидко і влучно розв’язувати кросенс на тему «Неолітична революція».
Своїми ідеями щодо побудови уроку в 5 класі за Концепцією НУШ поділилася Наталія Пащук, директор, вчитель історії ЗЗСО «Боровненський ліцей». Вона розповіла про креативні підходи, які можна застосувати на уроках історії в 5 класі, зокрема, про колективну роботу над виготовленням лепбуку.
Не менш цікавою інформацією з власної практики поділився з учасниками засідання вчитель історії ЗЗСО «Житнівський ліцей» Олександр Коваль. Всі присутні з інтересом слухали його поради щодо використання в освітньому процесі методу Oral History (усної історії).
Своє бачення щодо ролі картографічної наочності в навчанні висвітлила у виступі вчитель історії та географії Лариса Ліщук (ЗЗСО «Оленинська гімназія»), а «Технології перевірки й оцінювання учнів на уроках історії» презентувала Марія Філюк, вчитель історії ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей».
Велика вдячність всім учасникам засідання за змістовну професійну комунікацію. Щиро дякуємо за можливість спілкування у цей нелегкий для всіх час. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради