Розвиваємо критичне та креативне мислення школярів: на базі Бузаківського ліцею провели засідання професійної спільноти вчителів початкових класів

Дата: 05.03.2024 10:38

✅29 лютого 2024 року, в останній, вже по-весняному, теплий день зими відбулося засідання професійної спільноти вчителів початкових класів, яке працює на базі  закладу загальної середньої освіти «Бузаківський ліцей».

✔️Колектив вчителів початкових класів ЗЗСО «Теклинська гімназія» гостинно запросив на онлайн-зустріч колег, педагогів закладів освіти сіл: Краснилівка, Бузаки, Видричі та Дубровиця. Тема засідання «Розвиток критичного мислення – невід’ємний напрямок реалізації компетентнісно орієнтованого навчання»

об’єднала всіх присутніх в одне педагогічне коло, спонукала до активного діалогу.

☑️Тетяна Чоп, керівник професійної спільноти, розпочала засідання словами Конфуція «Навчання без мислення – даремне», чим зосередила увагу присутніх на важливості теми, обраної для обговорення. Зазначила, що «виховання особистості мислячої, самостійної, творчої – соціальне замовлення інформаційного суспільства» – це одна з основних прерогатив Концеції Нової української школи.

☑️Продовжила засідання вчителька Надія Юрчик, яка вміло залучила всіх до колективної роботи вправою «Колеги, давайте виконаємо разом!», запропонувавши заповнити таблицю «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався».

☑️Педагогиня гімназіїї Ніна Ліпич поділилася власним досвідом з розвитку критичного мислення школярів на уроках математики. Наголосила на ефективності використання різних форм і методів роботи, які сприяють розвитку критичного мислення свої вихованців.

☑️Класовод 4 класу Лідія Юрчик презентувала своє бачення використання різних технік роботи з розвитку критичного мислення на уроках «Я досліджую світ». Присутні мали можливість переглянути презентацію з досвіду роботи вчительки.

☝️Актуальним і пізнавальним був виступ психологині гімназії Ірини Хомич, яка підготувала практичні поради класоводам щодо створення ситуації успіху на уроках в НУШ.

☑️На етапі рефлексії засідання слово знову взяла вчителька Надія Юрчик, яка, запропонувавши присутнім заповнити «Кошик ідей», спонукала всіх до активного обговорення почутого і побаченого.

◻️Марина Ніщик, директорка ЦПРПП, подякувала за плідну роботу всім педагогам ЗЗСО «Теклинська гімназія». Відзначила, що вчителі початкових класів цього закладу освіти на належному рівні ведуть роботу з розвитку критичного мислення молодших школярів – майбутніх розбудовувачів українського креативного суспільства.

🖋️Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради