Відбулося онлайн-засідання професійної спільноти учителів іноземних
26 квітня на базі ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей» відбулося онлайн-засідання професійної спільноти учителів іноземних мов на тему «Використання традиційних та інноваційних форм і методів на уроках іноземної мови» (керівник спільноти Наталія Оліферчук).
Людмила Зеленко (ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей») презентувала питання «Інноваційні та традиційні форми і методи на уроках іноземних мов». Вона наголосила на перевагах застосування інновацій у навчанні, нагадала види інтерактивного навчання. Впровадження інтерактивних елементів дозволяє організувати співпрацю учителя і учнів для вирішення проблемних питань, спонукає до пошуку нових ідей та інформації, дає можливість залучати здобувачів освіти до активної діяльності. Людмила Миколаївна поділилася досвідом використання інноваційних форм на уроках.
Оскільки невід’ємною частиною роботи учителя іноземної мови із сучасними учнями є уміння поєднувати традиційні педагогічні технології з інноваційними, а також поглиблення процесу викладання шляхом використання мультимедійних засобів навчання, опанування сервісу Quizlet стало доречним для використання під час дистанційних уроків.
«Вправи для онлайн-навчання іноземної мови» представила Оксана Лебедєва (ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей»). Оксана Миколаївна також проаналізувала особливості роботи на платформі Quizlet: реєстрація, створення облікового запису, видруковування карток, познайомила зі змістом 4 модулів програми «Німецька мова 5 клас. НУШ». Quizlet є зручним ресурсом для учителів та учнів для пошуку готових навчальних модулів, створення власних, тренування пам’яті, вимови, письмових навичок, роботи з текстами, збільшення лексичного запасу, підготовки до олімпіади. Як педагоги, так і здобувачі освіти можуть працювати у кількох різних режимах, що не лише якісно впливає на процес запам’ятовування слів, а й урізноманітнює його, роблячи цікавішим. До того ж, платформа дає можливість зареєстрованому користувачеві відслідковувати власний прогрес у вивченні модулів. Серед режимів, що пропонує сайт, є такі, що перевіряють навички перекладу, сприйняття на слух, письма, заучування слів у формі навчальних ігор.
В умовах дистанційного навчання сервіс Quizlet дає можливість учителю іноземної мови також проводити моніторинг результатів навчальної діяльності, завдяки використанню інтерактивних тестових завдань з метою ефективного формування мовленнєвої компетенції. Педагоги мали змогу познайомитись із платформою в онлайн-режимі.
Усі учасники зустрічі долучились до обговорення питання «Місце національно-патріотичного виховання на уроках іноземної мови». Наталія Оліферчук, учитель німецької мови ЗЗСО «Піщанський ліцей», практикує проведення інтегрованих уроків, рольових ігор, демонструє презентації про країну мова, якої вивчається і про Україну.
На думку учителя німецької мови ЗЗСО «Житнівський ліцей» Лариси Коширець усю інформацію про нашу державу та інші країни варто подавати застосовуючи елементи порівняння, співставлення вже набутих дітьми знань і шляхом пошуку для отримання нових.
Наталія Давидюк, педагог ЗЗСО «Верхівська гімназія», при вивченні усіх тем («Їжа», «Одяг», «Спорт» і т.д.) систематично використовує матеріали пов’язані з культурою, історією, побутом, традиціями, звичаями, спадщиною, символікою України. Учні створюють проєкти, складають діалоги, комікси, календарі, лепбуки, кросворди, порівняльні таблиці. Вони постійно активізують та доповнюють свої знання про рідну країну.
Застосування інноваційних методів та національно-патріотичне виховання на уроках іноземних мов спрямовані на формування світогляду випускника Нової української школи як особистості, патріота, інноватора.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради