A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Камінь-Каширської міської ради

Відбулося онлайн-засідання професійної спільноти учителів іноземних

Дата: 30.04.2024 16:56
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

🔰26 квітня на базі ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей» відбулося онлайн-засідання професійної спільноти учителів іноземних мов на тему «Використання традиційних та інноваційних форм і методів на уроках іноземної мови» (керівник спільноти Наталія Оліферчук).

🔹Людмила Зеленко (ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей») презентувала питання «Інноваційні та традиційні форми і методи на уроках іноземних мов». Вона наголосила на перевагах застосування інновацій у навчанні, нагадала види інтерактивного навчання. Впровадження інтерактивних елементів дозволяє організувати співпрацю учителя і учнів для вирішення проблемних питань, спонукає до пошуку нових ідей та інформації, дає можливість залучати здобувачів освіти до активної діяльності. Людмила Миколаївна поділилася досвідом використання інноваційних форм на уроках.

✔️Оскільки невід’ємною частиною роботи учителя іноземної мови із сучасними учнями є уміння поєднувати традиційні педагогічні технології з інноваційними, а також поглиблення процесу викладання шляхом використання мультимедійних засобів навчання, опанування сервісу Quizlet стало доречним для використання під час дистанційних уроків.

🔹«Вправи для онлайн-навчання іноземної мови» представила Оксана Лебедєва (ЗЗСО «Гуто-Боровенський ліцей»). Оксана Миколаївна також проаналізувала особливості роботи на платформі Quizlet: реєстрація, створення облікового запису, видруковування карток, познайомила зі змістом 4 модулів програми «Німецька мова 5 клас. НУШ». Quizlet є зручним ресурсом для учителів та учнів для пошуку готових навчальних модулів, створення власних, тренування пам’яті, вимови, письмових навичок, роботи з текстами, збільшення лексичного запасу, підготовки до олімпіади. Як педагоги, так і здобувачі освіти можуть працювати у кількох різних режимах, що не лише якісно впливає на процес запам’ятовування слів, а й урізноманітнює його, роблячи цікавішим. До того ж, платформа дає можливість зареєстрованому користувачеві відслідковувати власний прогрес у вивченні модулів. Серед режимів, що пропонує сайт, є такі, що перевіряють навички перекладу, сприйняття на слух, письма, заучування слів у формі навчальних ігор.

🔹В умовах дистанційного навчання сервіс Quizlet дає можливість учителю іноземної мови також проводити моніторинг результатів навчальної діяльності, завдяки використанню інтерактивних тестових завдань з метою ефективного формування мовленнєвої компетенції. Педагоги мали змогу познайомитись із платформою в онлайн-режимі.

Усі учасники зустрічі долучились до обговорення питання «Місце національно-патріотичного виховання на уроках іноземної мови». Наталія Оліферчук, учитель німецької мови ЗЗСО «Піщанський ліцей», практикує проведення інтегрованих уроків, рольових ігор, демонструє презентації про країну мова, якої вивчається і про Україну.

🔹На думку учителя німецької мови ЗЗСО «Житнівський ліцей» Лариси Коширець усю інформацію про нашу державу та інші країни варто подавати застосовуючи елементи порівняння, співставлення вже набутих дітьми знань і шляхом пошуку для отримання нових.

🔸Наталія Давидюк, педагог ЗЗСО «Верхівська гімназія», при вивченні усіх тем («Їжа», «Одяг», «Спорт» і т.д.) систематично використовує матеріали пов’язані з культурою, історією, побутом, традиціями, звичаями, спадщиною, символікою України. Учні створюють проєкти, складають діалоги, комікси, календарі, лепбуки, кросворди, порівняльні таблиці. Вони постійно активізують та доповнюють свої знання про рідну країну.

🔸Застосування інноваційних методів та національно-патріотичне виховання на уроках іноземних мов спрямовані на формування світогляду випускника Нової української школи як особистості, патріота, інноватора.

🖋️Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради



« повернутися

Вхід для адміністратора