Серпнева педагогічна студія педагогів мистецької освітньої галузі
29 серпня 2024 року відбулася серпнева педагогічна студія педагогів мистецької освітньої галузі.
Із особливостями організації освітнього процесу в 2024/2025 навчальному році учасників ознайомила Валентина Олісейчик, консультант ЦПРПП. Зокрема, закцентовано увагу на нормативно-правових документах Міністерства освіти і науки України, що регламентують організацію освітнього процесу. Обговорено зміни у новій редакції Типової освітньої програми для 5‒9 класів закладів загальної середньої освіти (Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.08.2024 № 1120) щодо кількості та перерозподілу годин для мистецької освітньої галузі. Роз’яснено, за якими модельними програмами слід працювати у 2024/2025 навчальному році, як створювати навчальні програми.
Зроблено акцент на можливість внесення змін у пропонований модельною навчальною програмою зміст інтегрованого курсу «Мистецтво» та/чи окремих предметів «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво», включаючи регіональний компонент. Підкреслено на неприпустимості ознайомлення учнів із творами російських та білоруських митців.
Надала роз’яснення до рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що стосуються 5, 6 та 7 класів (наказ Міністерства освіти і науки України від 02 серпня 2024 року за № 1093 «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання») мистецької освітньої галузі.
Як поєднувати традиційні та інноваційні підходи до викладання мистецтва у 7 класах? Власним досвідом роботи поділився Володимир Трикош, вчитель музичного мистецтва пілотного закладу освіти Раково-Ліський ліцей.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та навчати! Віримо в Перемогу України!
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради