Відбулася онлайн-зустріч професійної спільноти учителів іноземних мов на базі ЗЗСО «Броницький ліцей»
Онлайн-зустріч професійної спільноти учителів іноземних мов з теми «Національно-патріотичне виховання на уроках іноземної мови як засіб становлення особистості в умовах сучасної школи» відбулася на базі ЗЗСО «Броницький ліцей» (керівник спільноти Тетяна Врублевська).
Розглянули питання:
1. Національно-патріотичне виховання на уроках іноземної мови в контексті сучасних викликів в НУШ (Пугач Інна Віталіївна).
2. Формування національно-патріотичних цінностей на уроках іноземної мови (Балицька Валентина Василівна).
3. Сучасні аспекти виховної діяльності на заняттях іноземної мови в початковій школі (Подмовська Олена Ігорівна).
4. Практичні інструменти сучасного уроку. Педагогічні знахідки вчителя «Простір педагогічних лайфхаків» (з досвіду роботи Врублевської Тетяни Федорівни).
Питання національно-патріотичного виховання є особливо актуальним на сьогоднішній день в умовах воєнного стану, оскільки сприяє формуванню в школярів таких рис як патріотизм, громадянськість та національна свідомість. Зародження і розвиток цих почуттів у школярів визначає майбутнє всієї української нації та держави. Інна Пугач вважає, що викладання англійської мови в сучасній школі дає вчителю широкі можливості для виховання громадянськості та патріотизму. Цьому сприяє комунікативна складова предмета, його спрямованість на вивчення побуту, звичаїв, традицій і, насамперед, мови іншого народу. Педагог розповіла про тематику, види, напрямки роботи, формування навичок та умінь на різних етапах вивчення іноземних мов.
Валентина Балицька виокремила завдання національно-патріотичного виховання на уроках іноземної мови і поділилася практичним досвідом з даного питання. Валентина Василівна представила свої напрацювання для реалізації і поєднання підходів щодо вирішення питання патріотичного виховання засобами німецької мови: подання матеріалу і вивчення тем, підбір вправ, мовних одиниць, видів діяльності ( уроки, свята, екскурсії у краєзнавчий і військовий музеї, проєкти: «Українська національна кухня», «Разом до перемоги» та ін.).
Олена Подмовська представила освітній простір закладу загальної середньої освіти як майданчик для патріотичного та духовного виховання, виокремила сучасні аспекти виховної діяльності на заняттях англійської мови у початковій школі.
Власними педагогічними знахідками та ідеями щодо виховання патріотизму, можливостями сучасного уроку англійської мови поділилася Тетяна Врублевська. Тетяна Федорівна використовує різноманітні форми й прийоми навчальної та позакласної роботи для формування в учнів глибокого і усвідомленого ставлення до своєї рідної культури і толерантного ставлення до інших.
Тетяна Лесик наголосила на актуальності і важливості формування національно-патріотичних цінностей на уроках іноземних мов задля формування і становлення особистості. Вона звернула увагу на питанні участі вчителів англійської мови у сертифікації.
За інформацією керівника спільноти вчителів іноземних мов Тетяни Врублевської