Онлайн-засідання професійної спільноти суспільних дисциплін
Національно-патріотичне виховання займає провідне місце в освітньому процесі, а уроки історії – прекрасне підґрунтя для плекання в учнівської молоді національної самосвідомості, осмислення моральних та культурних цінностей рідного народу, формування громадянської позиції.
На черговому онлайн-засіданні професійної спільноти, яке відбулося 06 лютого 2025 року на базі Воєгощанського ліцею, педагоги поділилися власним досвідом на тему «Національно-патріотичне виховання на уроках суспільствознавчих дисциплін як засіб становлення особистості в умовах сучасної школи».
Учителі постійно удосконалюють свої навички і знання. Спілкування з колегами допомагає впроваджувати ефективні педагогічні методи, а також взаємно навчатися. Педагоги Власюк. А.Л. та Раковець Л.М. (ЗЗСО «Воєгощанський ліцей») демонстрували колегам фахову майстерність та ділилися професійними надбаннями, педагогічними ідеями, практичними вправами, творчими завданнями і проєктами, що сприяють ефективності освітнього процесу. Інтерес та захоплення в учасників викликали приклади використання сервісів «Всеосвіта», «На урок», Canva, Wordwall, Gemini (розмовного чатботу із штучним інтелектом) – багатофункціональних інструментів творення цікавого уроку, представлений Віртуальний тур українськими музеями просто неба, лепбуки, патріотичні квести історичної тематики, різноманітні інтерактивні вправи, флешмоби, палітра позакласних ходів, що відбулися в рамках тижня історії.
Друга частина засідання стосувалася питань сертифікації вчителів громадянської та історичної освітньої галузі. Педагоги отримали дієві та практичні рекомендації від Моцюк Л. М., учительки ЗЗСО «Хотешівський», яка успішно пройшла сертифікацію у 2024 році. Вона розповіла про досвід підготовки та участі у етапах сертифікації – незалежному тестуванні, самооцінюванні, вивченні практичного досвіду. Поділилась елементами самопрезентації практичного досвіду, в якій розкрила особливості педагогічної діяльності, використання освітнього середовища у реалізації навчальних предметів освітньої галузі, форми комунікації, співпраці з батьками та досягнення у професійній діяльності.
Консультант ЦПРПП Денисюк С.Ф. наголосила на ключових моментах вивчення практичного досвіду експертами, процедури і результатів сертифікації:
— участь є добровільною;
— дія сертифіката у разі успішного проходження — 3 роки;
— дозволено проходження сертифікації, якщо є 2 роки стажу в закладі освіти;
— успішне проходження атестації зараховується як проходження атестації з присвоєнням наступної категорії (підтвердженням вищої) та/або педагогічного звання одразу після отримання сертифіката (у разі успішного проходження) без вивчення діяльності адміністрацією;
— +20% до посадового окладу на 3 роки (у разі успішного проходження);
— можливість бути експертом сертифікації у наступні 3 роки дії сертифіката.
Засідання професійної спільноти підготувала і провела Власюк А.Л., вчителька ЗЗСО «Воєгощанський ліцей».
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради