Відбулася нарада заступників директорів ліцеїв з питань підготовки до проведення ЗНО (НМТ)-2025
Відповідно до плану роботи центру професійного розвитку педагогічних працівників, з метою успішної підготовки до НМТ-2025, 13 лютого 2025 року в онлайн режимі проведено інструктивно-методичну нараду заступників керівників ліцеїв, відповідальних за організацію ЗНО (НТМ) в закладі освіти, на тему: «Зовнішнє незалежне оцінювання в системі забезпечення якості освіти (управлінський аспект); формат, особливості і підготовка до проведення національного мультипредметного тестування 2025 року».
Опрацьовано нормативні документи, що регламентують формат вступного оцінювання у заклади вищої освіти та складові національного мультипредметного тестування (НМТ).
Розглянуто питання щодо особливості підготовки до НМТ-2025 та календар його проведення, порядок реєстрації учасників для участі в НМТ через створення персонального кабінету на вебсайті УЦОЯО та які документи для цього потрібні.
Привернуто увагу заступників директорів на значення НМТ на сучасному етапі, як єдиної масової, уніфікованої за формою проведення і стандартизованої за змістом системи оцінювання якості освіти та використанні в роботі звітів УЦОЯО, порталу відкритих даних ОПЕНДАТА для аналізу навчальних досягнень здобувачів освіти за результатами підсумків проведення НМТ.
Тетяна Йосипівна Митчик, директор закладу загальної середньої освіти «Камінь-Каширський ліцей» № 2 з акцентувала увагу присутніх на важливості проведення інформаційно-консультативної та роз’яснювальної роботи із старшокласниками та їх батьками з питань підготовки до НМТ, опрацювання та дотримання учасниками тестування вимог, визначених Порядком проведення НМТ та надала змістовні і цінні поради для проведення такої роботи.
Марина Ніщик, директор ЦПРПП, повідомила про організацію підвищення кваліфікації педагогів початкової та базової школи (5-6 класи) за програмою «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей та педагогів». Зокрема, ознайомила з планом заходів щодо реалізації даної програми та рекомендаціями щодо укладання списків педагогів зазначених категорій – учителі-класоводи 1-4 класів; класні керівники 5-6 класів; учителі, які викладають у 5-6 класах (мовно-літературна, природнича, інформатична, соціальна і здоров’язбережувальна, громадянська та історична, технологічна, мистецька освітні галузі).
Марина Василівна зазначила, що тренінги проводитимуть регіональні тренери; педагоги, які успішно виконають програму, отримають сертифікати встановленого зразка. Про дати проведення повідомимо пізніше.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Камінь-Каширської міської ради